Főoldal Koronavírus Alonso a két Mercedest legyőzve első lett a szezonzáró F1-es teszten

Alonso a két Mercedest legyőzve első lett a szezonzáró F1-es teszten

4 megtekintés

A Renault színeiben jövőre visszatérő Fernando Alonso futotta a leggyorsabb kört az eredetileg fiatal pilóták számára szervezett F1-es teszten a Mercedes két újonca előtt. Mick Schumacher volt a sereghajtó, de ő is szorgalmasan rótta a köröket.

Még a szezonzáró Abu-dzabi Nagydíj után sem térhetett haza az F1-es csapatok nagy része, a McLaren és a Racing Point kivételével minden istálló a pályán maradt tesztelni, elsősorban fiatal tehetségek javára. A koronavírus miatti megszorítások jegyében eredetileg csak olyan pilóták tesztelhettek volna, akik eddig maximum két nagydíjon vettek részt, végül az FIA azoknak is engedélyt adott, akik ennél rutinosabbak, de idén nem versenyeztek az F1-ben.

Alonso volt a leggyorsabb – GalériaForrás: XPB / James Moy Photography Ltd.

Ez lehetővé tette Fernando Alonso és a Renault számára, hogy 1:36.333-mal a leggyorsabb kört teljesítse a keddi tesztelés során, ráadásul a jövőre visszatérő kétszeres F1-es világbajnok tempósabban autózott, mint a csapat két eddigi pilótája, a távozó Daniel Ricciardo és a jövőre is az istállónál szolgáló Esteban Ocon tette az Abu-dzabi Nagydíj időmérőjén.

Alonso esélyeit javította, hogy a vasárnapi futamon a mezőny felgumizta a pályát, de ugyanolyan keverékeket használhatott, mint a főállású mezőny a hétvégén, és a leggyorsabb körét alkonyatkor, az időmérőhöz hasonló körülmények között futotta.

A spanyol pilóta a Mercedes két beugróját előzte meg, a Formula E-ben versenyző Nyck de Vries élete első F1-es tesztjén 1:36.595-tel mutatkozott be, ez körülbelül 0,3 másodperccel lassabb Valtteri Bottas időmérős körénél, a George Russell miatt mellőzött Stoffel Vandoorne 1:36.840-et ért el, de délután csak keveset autózott, miután 1:37.206-tal az élen zárta a délelőttöt.

Nyck de Vries először ült F1-es autóban, alig volt lassabb Bottas időmérős körénél, de nem tudni, hogy ismét letekerték-e a Mercedeseket, ahogy a nagydíjhétvégén tették – GalériaForrás: Formula 1 via Getty Images/RUDY CAREZZEVOLI/Rudy Carezzevoli

A rutint képviselte az Alfa Romeo által nevezett Robert Kubica is, aki a 4. helyen bő 0,3 másodpercet vert az F2 idei 2. helyezettjére, Callum Ilottra, a várhatóan az Alpha Taurinál versenyzővé előlépő Cunoda Juki majdnem 1 másodperccel gyorsabb volt honfitársánál, a szintén az olasz istálló színeiben tesztelő Szato Marinónál.

Fordított volt a helyzet a Red Bullnál, az F2-be készülő Juri Vips gyorsabbnak bizonyult a WEC-világbajnok és egykori F1-es pilóta Sébastien Bueminél, aki ráadásul kissé össze is törte az autója hátulját, amikor a hátsó szárnnyal a falnak koccant. Hasonlóan járt Cunoda és a Renault tehetsége, Csou Kuan-jü is, de egyikük sem szenvedett nagy balesetet.

Schumacher a nap nagy része során C4-es gumikon ment, a vége felé kapott lágyabb, C5-ösöketForrás: Mark Sutton / LAT Images/Motorsport Images

Az autó tényleges versenyképességéhez képest jól szerepelt Jack Aitken a Williamsnél, jó másfél másodpercet adott Roy Nissanynak, hasonló tempót diktált a Ferrari fejlesztőpilótája, Antonio Fuoco és az F2-ben versenyző Robert Shwartzman. Ilotthoz hasonlóan ő is gyorsabbnak bizonyult Mick Schumachernél, aki utolsó lett, de bő 2 másodperccel elmaradt Kevin Magnussen időmérős eredményétől, ami azt sugallja, hogy valószínűleg teljesen más programot futott a többiekhez képest.